ідейне видавництво

 

Передплатний індекс: 98891

Передплатити

Про журнал

На думку дитячих психологів і педагогів, фахово підготовлений дитячий журнал, може бути на порядок цікавішим від книжки. Не кожна дитина зможе всидіти над книгою, поки її мама дочитає. Увага в малечі нестійка, вона може з цікавістю слухати і розглядати книгу не довше 10 хвилин.

Журнал для дітей «Крилаті» покликаний задовольнити цікавість малечі, захопити їх увагу, розважати та навчати одночасно. Тут, що не сторінка то нові пригоди, завдання, нові ілюстрації, нова тема: на одній сторінці — вірш, на іншій — казка, на третій — захоплююча гра або конкурс. Різні автори, художники, рубрики, тому кожна сторінка є неповторною і цікавою.

Цей двохмісячник має на меті виховати з дитини свідомого українця та формувати із маленького громадянина нашої держави великого патріота й державотворця, допомогти у вихованні юного українця – європейського, обізнаного та творчого, самодостатнього, гордого тим, що він є частинкою великої української нації. У своїй концепції журнал “Крилаті” спирається на виховні ідеали Спілки Української Молоді – любов до Бога та України. Журнал розрахований на дітей від 6 до 10 років. Хоча цікавинки для себе можуть знайти всі, навіть батьки, а також виховники молодшого юнацтва, вчителі. Гарне художнє оформлення та дизайн не залишать малечу байдужою. Екологічно чистий папір, яскрава палітра кольорів, цікаві завдання, повчальні задачі, сторіночка психолога, про хімію та фізику у доступній ігровій для дітей формі, про релігійні свята, саморобки, ігри для розвитку, ребуси та кросворди, багато конкурсів та інтерактиву – усе це робить журнал привабливим і корисним для дитини.

Читай, твори, майструй, мрій і розвивайся!

ЯК І НАВІЩО ЧИТАТИ ЖУРНАЛ "КРИЛАТІ" ДЛЯ ДІТЕЙ

Поради від виховника – Віри Лавриненко

Перед тим, як немовля з’являється на світ та його оченята можуть побачити маму й тата та інших оточуючих осіб, дитина в лоні матері вже тривалий час чує і слухає голоси найближчих родичів. Це важливо усвідомити та пам’ятати, що «звуки, людські голоси, музика» відіграють дуже важливу роль в розвитку особистості молодої людини. Головно, в розвитку емоцій та почуттів, які є кормом для душі. Славетний учений Альберт Ейнштейн навчав: «Якщо хочеш, щоб твоя дитина стала розумною – читай їй казки. А коли ти хочеш, щоб вона стала ще розумнішою – читай ще більше казок».

Тому раджу батькам взяти на озброєння такі практичні поради:

  1. Журнал «Крилаті» дозволить дитині відпочити від шкільних підручників.
  2. Батьки повинні пробуджувати в дитини «цікавість» до журналу виявом захоплення і запитаннями: «А що тут пишуть? Які ж там гарні малюнки! О, які цікаві іграшки!»
  3. В кожному номері журналу друкуємо різні теми, які мають спонукати до розмови між дитиною і мамою та батьком.
  4. З допомогою журналу батьки можуть довідатися про «улюблені кольори» дитини, засвоїти нові слова. Можна змагатися скоромовками та іншими завданнями. Батьки мають спонукати дітей, щоб вони висловлювали свою власну думку, свої підозріння і свої страхи .
  5. Улюблена дітьми рубрика «Космічні подорожі» уводить вас у чарівний і невідомий Всесвіт.
  6. У журналі можна запізнавати у доступній формі різні традиційні народні обряди та звичаї.
  7. На початок треба більше розмовляти, аніж читати, вести розмову з дітьми, не намагатися за всяку ціну заставляти дітей читати. Бо завжди слід пам’ятати – журнал не є підручником!
  8. Дозволяйте дитині писати, малювати в журналі та навіть вирізувати частини ножицями .
  9. Виділяйте не довше як два рази по 10 хвилин часу для ознайомлення з журналом, головно на початку. Пізніше дитина сама визначатиме свій ритм для читання.
  10. Пам’ятайте: добрий приклад – це найефективніший метод виховання. Нехай дитина буде свідком, що батьки також читають і мають «свої журнали» для дорослих, і власні зацікавлення.

ІСТОРІЯ

Перше, про що варто сказати, що цей журнал є проєктом Спілки Української Молоді у світі. Він має свою довгу історію і вже є історичним документом.

Початки журналу українського юнацтва “Крилаті” сягають у 1949 рік, коли в Канаді розпочалось видання журналу для молоді “На Варті”. Всього з’явилось 24 номери цього місячника, а уже з 1952 року це видання перестає існувати об’єднавшись з журналом «Крила».

Журнал «Крила», що виходив з 1951 по 1954 рр. у США, під редакцією В.Давиденка, систематично подавав статті і дописи про визвольну боротьбу українського народу, відзначали найголовніші історичні дати в його житті та найактуальніші події з життя української спільноти на еміґрації.

Новим поштовхом до розвитку журналу став VIІ Світовий Конгрес СУМ, який відбувся в днях 22-25 вересня 1962 року на Оселі СУМ в Елленвіл, Н.Й. і на якому було присвячено особливу увагу справам Юнацтва, число якого в тому часі становило понад 50 відсотків всього членства СУМ. У висліді нарад доручено тодішній новообраній Центральній Управі СУМ здійснити заходи для видавання окремого періодичного журналу для Юнацтва. При тому висловлено також побажання, щоби запланований новий журнал вміщав такі матеріяли, що їх виховники Юнацтва могли б використовувати як допоміжний виховний матеріял на виховних сходинах, або щоби Юнацтво самостійно могло поповнювати свої знання цікавою інформацією про Україну, а тим самим щоби від наймолодших літ призвичаювалося до читання українських книжок і журналів.

Головними редакторами «Крилатих» були: до квітня 1966 року – Леонід Полтава. Далі редакцію очолив Богдан Гошовський — відомий письменник для молоді та довголітній голова Об’єднання Письменників Дитячої Літератури. З огляду на те, що головний редактор постійно перебував в Торонто, Канада, редакцію “Крилатих” вповні перенесено до Торонто, а на Крайову Управу СУМ Канади впав обов’язок технічної і фінансової допомоги.

Після переїзду ред. Данила Чайковського до Ню Йорку, від січня 1968 року редакцію знову перенесено до Ню-Йорку, яку він очолював до кінця свого трудолюбивого життя (помер 3.7. 1972 р.), вкладаючи в цей журнал максимум своїх письменницьких і журналістських здібностей. Редагування коротко перебрав Петро Кізко, а від 1974 року редагування перенесено до Брюсселя, тодішнього осідку Центральної Управи СУМ.

Таким чином зведено до одного місця всі справи, пов’язані з виданням «Крилатих». Коротко “Крилаті” редагував Володимир Леник, а далі головним редактором став друг Омелян Коваль — довголітній Голова Центральної Управи та Голова Центральної Виховної Ради СУМ.

Пізніше журнал «Крилаті» знову повернувся до США, а його редакторами були подр. Павлина Андрієнко-Данчук та Ольга Король.

В кінці 1990-х років «Крилаті» переїжджають до України (головний редактор – Світлана Вербова), а з кінця 2007 по 2011 рік року «Крилаті» реєструються як пригодницький журнал і стають всеукраїнським виданням для українських дітей, який очолювала Людмила Юрченко.

З 2012 року журнал «Крилаті» трішки змінив формат та вікову категорію (6-10 років). Зараз головним редактором журналу є Тетяна Винник.

Контакти редакції

+38 (067) 110 3236

+38 (044) 234 7020

uvs.books@gmail.com

facebook.com/Krilati

Як передплатити

1.
Передплата на Укрпошті

Журнал можна передплатити у будь-якому відділенні Укрпошти за індексом 98891

2.
Редакційна передплата

Зателефонуйте за номером +38 (067) 110 3236, або напишіть нам на: uvs.books@gmail.com

3.
Передплата електронної версії журналу

Передплату електронної версії газети можна здійснити за посиланням: www.pressreader.com

4.
Передплата друкованого журналу он-лайн

Передплату друкованої газети можна здійснити за посиланням: presa.ua
Або smartpress.com.ua