ідейне видавництво

 

Пропонуємо нашим читачам комплект книжок визначних письменників – діячів українського національно-визвольного руху: вченого-енциклопедиста Євгена Онацького, талановитого новеліста Леоніда Мосендза та ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова. В своїх працях автори розкривають, культивують та шанують людські чесноти величі духу, національної гідності та патріотизму. Ці твори були і стануть натхненням для харизматичних особистостей в минулій і сучасній історії України.

Добірка «Портрети в профіль» Євгена Онацького – «унікальна в часі», тут зібрані 15 портретів визачних особистостей, лицарів свого часу і місця, що змінили світ та вплинули на хід історії. Тут ми знаходимо такі імена: Вольфганг Ґете, Ніколо Паганіні, Оскара Вайльда, і звісно, українців Івана Франка, Євгена Коновальця, Тараса Шевченка. Сам Онацький уродженець Глухова, яскравий дипломат доби УНР, на еміграції – філософ, провідний діяч і теоретик українського націоналізму, 28 років прожив у Італії, де викладав у Римському університеті.
При написанні цих нарисів автор керується метою викоринити те хуторянство, як основну внутрішню загрозу української державности:

«Хуторянство і провінціалізм – ось ті два наші головні вороги, що їх мусимо перемогти. Ось на який фронт ми мусимо скерувати цілу свою силу характеру, щоби здобути в нашому народові приспаний дух, піднести його …»

Збірка «Відплата» Леоніда Мосендза продовжує лінію лицарства: герої новел – представники європейського Середньовіччя, зокрема райнбурзький барон Карл, венецієць Франческо Пачіолі, Папа Римський, філософ Григорій Сковорода. Історії яких вкотре демонструють відданість Мосендза темі героїчного духу, родовій і національній гідності, а головне – вартості вчинків, які освячені благородною, високою помстою, що розуміється і здійснюється не як підлість, а як вищий прояв особистої відповідальної, жаги до справедливості, перемоги, панування.
Як післямова до збірки подана рецензія Д.Донцова на вихід книги Мосендза “Відплата”.

І звісно праця Дмитра Донцова – харизматичного автора, твори якого стали фундаментом для ідей у національно-визвольному русі України ХХ ст. Книга «Патріотизм», яка вийшла 1935 року і віднайдена у наших книгосховищах, є найбільш яскравим прикладом величі думок, характеру і чину, що надихали українських патріотів на визначні подвиги в ім’я Батьківщини.
Бачимо, що таки Донцов був правий, що саме Донцовим цікавляться, Донцова цитують, Донцова вивчають, Донцова наслідують. І його критикани фактично опинилася в калюжі. «Де нас розманіжували, там він нас засталював, де схиляли, там він випростовував, де ми були простодушними, там він узброював до бою».
Донцов пропонує шлях, і шлях цей є нелегкий. І осягнути його можуть лише «люди нового духа», нової психології борця і володаря, нового твердого характеру і нового залізного ґарту.