ідейне видавництво

 

До 80-ї  річниці   перевидана унікальна  книга про боротьбу  Карпатської  України

Серед низки  цьогорічних ювілейних дат –  події 80-літньої давності на Закарпатті  є знаковими в українському державотворенні. З нагоди відзначення цієї річниці перевидано унікальну книгу спогадів підполковника Армії  УНР  Антіна Кущинського «Закарпаття в боротьбі».

Книга  мала лише одне видання 1981 року в Буенос-Айресі накладом 750 примірників і залишалась одним з найрідкісніших видань про боротьбу закарпатців за незалежність України.

Спогади містять опис подій, що відбувались до Другої світової війни на Закарпатті та низку живих свідчень про  діяльність та вчителювання  Антіна Кущинського у селах Заріччя, Ясіня, Кваси та інші. Під час  боротьби   Карпатської  Січі  Кущинський був командиром Гуцульського кошу.  В Рахові потрапив у полон, перебував у концентраційному таборі Варіо-Лопош в Угорщині разом із Василем Ґренджою-Донським, Іваном Климпушем та ін. Подальша доля автора мала всесвітню географію від Німеччини, Парагваю до Чикаґо. Він став одним із визначних діячів української діаспори та залишив по собі чималий науково-історичний здобуток. Але серце своє та найтепліші спогади він залишив на Закарпатті.

У книзі також містяться патріотичні вірші знаних українських поетів Закарпаття – безпосередніх учасників згаданих подій.

Взагалі, читаючи цю книгу, – зауважує автор передмови історик Вахтанг Кіпіані, – постійно дивуєшся тому, як важко йшов цей край до соборної України. Через тисячу років угорського панування і через двадцять років чеського. Через москвофільські впливи і совєтські депортації. Через численні зради «своїх» — тих, кому пряник з Будапешта, Братислави чи Москви завжди була солодший за хліб місцевого ґазди.

Видавництво висловлює щиру подяку всім, хто долучився до перевидання – “великим Громадянам і Українцям, що повертають нашу історію через відродження книгодрукування”. Зокрема, Фундації ім. Лариси і Уляни Целевич-Стецюк при Об’єднанні Жінок Оборони Чотирьох Свобід України та  Ларисі Кий (США), Петрові Мицаку (Канада), Володимиру Науменкові (Київ), Євгенові Хайлову (Полтава) та Віталію Бенчаку (Закарпаття).

У березні до дати відзначення 80-ї річниці Карпатської України вже заплановані близько десятка презентацій цієї книги по містах та містечках Закарпаття.

З питань придбання книги звертайтеся за телефоном (067) 110 32 36, e-mail: uvs.books@gmail.com або заповніть замовлення   тут.