ідейне видавництво

 

Презентація книги “Закарпаття в боротьбі” в Києві

Книгарня «Є» та Українська Видавнича Справа запрошують на презентацію унікального видання, яке вперше виходить друком в Україні. Мова йде про працю «Закарпаття в боротьбі», одного з учасників Визвольних змагань 1917-1921 років підполковника Армії УНР Антіна Кущинського. Захід відбудеться 19 квітня в  Києві у Книгарні “Є” по вул. Лисенка, 3. Початок – о 18.30.
Учасники: журналіст історик Вахтанг Кіпіані та публіцист політолог Станіслав Федорчук.
Вхід вільний.

Книга спогадів карпатського січовика Антіна Кущинського “Закарпаття в боротьбі”, видана з нагоди ювілейних дат державотворення: 80-ї річниці Карпатської України та 5-ї річниці Революції Гідності,
Антін Кущинський – підполковник Армії УНР та командир Гуцульського кошу Карпатської Січі родом з Лохвиці, що на Полтавщині. Проте основну діяльність – вчителювання та просвітництво, провів на Рахівщині.
Жертовна праця Антіна Кущинського та багатьох інших чітко показала, що за культурною ідентичністю постає політична. Неможливо стати політичним українцем в повноцінному сенсі, якщо ти не сприймаєш, ані української мови, ані української історії, ані української культури.
Чимало сторінок видання розповідають про працю, побут і справи вчителів Закарпатської України. І раз за разом, слухаючи прості й чесні оповіді вояка, просвітянина і педагога, стає зрозуміло, що саме вчитель закладає основу держави і робить це найнепомітніше, але найсильніше. Картини відчайдушної боротьби русинів-українців за свою державу — це біографії тих, з ким у попередні роки працювали Антін Кущинський і його колеги, дуже часто наддніпрянські еміґранти і ветерани 

програної битви, але не програної війни 1917-1920 рр. Саме їхні вихованці, діти горян і долинян, взяли у 1939-му році до рук зброю, щоб захистити народжену в умовах хижацького переділу Європи державу. Якій судилося постати лише на частині території Закарпаття, але з мрією про весь український край у складі Соборної України.
Збірка містить спогади Кущинського про боротьбу понад ста закарпатців за незалежність України. В цьому і актуальність та унікальність книги.
Часи міняються, але прийомчики не міняються. Не має ніяких підстав для того, щоб говорити, що на Закарпатті є хоч якісь проблеми з угорською меншиною і українцями. Є проблеми з Будапештом, який намагається втручатися в ці відносини і розпалювати ворожнечу.
Видання чітко демонструє, що визвольна боротьба, що велась Карпатською Україною, вона велась не проти угорців, не проти чехів, вона велась за Україну. Книга показує, що коли українці домовляються між собою, вони однозначно досягають результату.