ідейне видавництво

 

Українки Америки та Австралії поповнюють фонди українських бібліотек

Як і в часи  національно-визвольної боротьби,  українське жіноцтво діаспори активно працювало для добра Батьківщини, стояло на захисті культурних та національних цінностей, поширювало знання про Україну серед чужинців. Так і нині, реагуючи на виклики  гібридної  війни,  долучається до гуманітраних акцій в Україні.

Так, жіноча організація відома своїм благодійництвом із більш як півсотлітньою історією – Союз Українок Австралії, підтримуючи заклик української громадськості: «Подаруй книгу бібліотеці», дарують патріотичну та дитячу літературу бібліотекам України. Зокрема, нещодавно такий комплект книжок отримали бібліотеки м. Теребовля на Тернопільщині.

Також, не можемо не згадати, Об’єднання Жінок  Оборони Чотирьох Свобід України із США та п. Ларису Кий з  Фундації ім. Лариси і Уляни  Целевич-Стасюк, що з їх ініціативи та за фінансової підтримки було видано книгу української письменниці з Канади Ольги Мак «Каміння під косою».  Ця книга приурочена до жахливої етнічної трагедії нашого народу – Голодомору 1932-33 рр. та була визнана українською діаспорою “найкращим твором для молоді з голодоморської тематики”. Як зазначала сама авторка, ця книжка “має всі дані закріпитися в пам’яті читача, як не закріпиться ані лекція, ані доповідь, ані відомості з усіх довідників, розвідок чи шкільних підручників”.  Четверте перевидання книги було здійснене Українською Видавничою Справою. Книга вийшла накладом 3 000 примірників, і майже весь тираж вже розповсюджено серед  близько 200 українських шкіл та півтори сотні громадських бібліотек.

У справі забезпечення бібліотек патріотичною книгою Українська Видавнича Справа взяла на себе безпосередній процес видавництва, організацію комунікацій з бібліотеками та логістики розповсюдження. Слід зазначити, що розповсюдження книжок відбувається також за участі благодійних фондів «Бібліотечна країна» (м.Київ) та «Захистимо Україну» (м. Чернігів), Спілки Української Молоді (м. Київ), народного депутата України Олега Медуниці та депутата Київської міської ради Директора Українських студій стратегічних досліджень Юрія Сиротюка.

Заходи по розповсюдженню книг набули розголосу і видавництво продовжує отримувати звернення від бібліотекарів та відправляти пакунки в різні куточки України.