ідейне видавництво

 

Українські солдати генерала Шарля де Голля

Досі залишається малодослідженою сторінкою історії участь українських військових формувань у збройній боротьбі Франції за визволення з-під окупації Німеччини у ІІ Світовій війні. Пропонована збірка містить свідчення учасників та історичні документи з вітчизняних, французьких та американських джерел. У книзі описуються події 1939-1940 та 1944-1945 років бойового шляху українських військових формувань у лавах Руху Опору та Іноземного Легіону.
Основним рушієм появи цього видання стали не тільки свідчення українців – безпосередніх учасників французького Руху Опору, про що детально описав Мирослав Небелюк у своїй книзі, а і бажання у повній мірі з’ясувати доволі заплутану і маловідому історію українських куренів ім.Богуна та ім.Шевченка, їх подальшу долю та участь у складі Іноземного Легіону.
Ми маємо не тільки складну історію українських куренів у складі Руху Опору, а також – десятки закордонних документальних свідчень і спогадів про їх високу боєздатність і моральний дух.
Книга пропонує цікаву драматичну історію поневірянь і випробовувань українців, які з мрією про власну незалежну державу воювали у складі чужих армій, а стали сиротами на Великій війні. Своїми солдатськими чоботями вони пройшли по Україні, Білорусі, Німеччині, Франції, Північній Африці та Індокитаю, але країни своєї вони не здобули.
Для більшості з них їх останньою Батьківщиною став Іноземний Легіон…